Znajdź nas na: Znajdź nas na YouTube Znajdź nas na Instagram Znajdź nas na Facebooku

DONIC-SCHILDKRÖT

..
Donic-Schildkröt jest flagową marką firm Olin Enterprise Ltd. oraz Perseus Company Ltd. działających na terenie Europy w oparciu o międzynarodowe zasady i produkujących swoje wyroby we własnej fabryce w Shenzen w Chinach.
Produkty te są sprzedawane w ponad 100 krajach. W ofercie marki Donic-Schildkröt znajdują się między innymi: Rozwój i udoskonalanie najlepszych z możliwych produktów jest nadrzędnym celem, jaki firmy te stawiają przed sobą.
Donic-Schildkröt, będąc jedną z najstarszych marek sportowych, został przejęty i zrestrukturyzowany przez grupę Perseus w latach 80 i ciągle jest rozwijany.
Odkrycie celuloidu w XIX wieku oznaczało rozwój piłek do tenisa stołowego.
W 1887 roku współzałożyciel Schildkröta Friedrich Bensinger spotkał francuskiego wynalazcę, który wiedział jak wyprasować dwie puste półkule z celuloidu i jak połączyć je w jedną piłkę. Początkowo metoda ta stosowana była do wytwarzania głów lalek a potem do produkcji piłek z celuloidu i jest ona używana bez zmian do dnia dzisiejszego.
W 1889 roku F.Bensinger założył firmę Rhine-Rubber and Celluloid Factory, wraz z bankierem Hohenemserem i braćmi Lenel w Mannheim-Neckarau w Niemczech.
W 1889 roku żółw został zarejestrowany jako znak firmy Schildkröt.
Skorupa żółwia przypomina kolorem i odcieniem celuloid i dlatego też zdecydowano, aby stała się logo marki. Kojarzy się ona z niezniszczalnością, wytrzymałością i twardością.
Od początku piłki do tenisa stołowego wytwarzane były z celuloidu i do dnia dzisiejszego nie można go zastąpić niczym lepszym.
Od ponad stu lat Schildkröt jest synonimem najnowocześniejszych technologii w tenisie stołowym.
Słynne piłki do tenisa stołowego, które wyznaczały standardy na wielu Mistrzostwach Świata i Europy, są tylko jednym z przykładów innowacji wprowadzonych na rynek przez markę Schildkröt.
Wyjątkowymi technologiami są: Adjustable Balance Point (ABP – Regulowany Środek Ciężkości), Anti Vibe System (AVS – System Tłumiący Drgania), Power Light System (PLS – Drążona Rączka Rakiety), Power Grip (PG – Miękka Nakładka na Rączkę),czy Quick Rubber Change (QRC – System Szybkiej Zmiany Okładzin).
Poprzez współpracę z marką Donic marka Schildkröt była w stanie pozyskać dalszą wiedzę i doświadczenie w stosowaniu sklejki, gumy i gąbki.
Dziś każdy może znaleźć produkty Donic-Schildkröt w najlepszych sklepach sportowych na terenie Europy Centralnej, a w wielu jej krajach jest wiodącą marką w tym segmencie. Rakietki do tenisa stołowego Donic-Schildkröt są produkowane w ilości 2,5 miliona rocznie. Donic-Schildkröt jest niekwestionowanym liderem na rynku amatorskiego tenisa stołowego.
Jest też sponsorem takich gwiazd jak Jan-Ove Waldner, Joergen Persson, Dimitrij Ovtcharov, Torben Wosik czy Patrick Baum, a także zespołów narodowych Niemiec, Austrii i Szwajcarii.
Donic-Schildkrot