Znajdź nas na: Znajdź nas na YouTube Znajdź nas na Instagram Znajdź nas na Facebooku

DONIC-SCHILDKRÖT - Technologie

Carbotec

Carbotec
Rakietki do tenisa stołowego wykonane z karbonu są bardzo ważną innowacją w tenisie stołowym. Po rwa pierwszy w historii tenisa stołowego drewniane rakietki zostały zastąpione nowym materiałem. Rakietki wykonane z karbonu są sztywniejsze i bardziej odporne na skręcanie od tradycyjnych rakietek drewnianych a zatem oferują zwiększony zwrot energii co oznacza większą moc i większą dynamikę gry.
Carbon Layer
Carbon Layer
Karbonowe przekładki między warstwami sklejki zwiększają sztywność i sweet spot (optymalny punkt uderzenia piłeczki) rakietki. Takie rakietki wytwarzają mniej drgań i oferują większą szybkość podstawową. Mamy wrażenie znacznie większej sztywności i dokładniejszego czucia, czego rezultatem jest większa siła i precyzja. Odpowiednie dla graczy ofensywnych z dużymi oczekiwaniami.
ABP (Adjustable Balance Point) - Regulowany Środek Ciężkości

Adjustable Balance Point
ABP pozwala na indywidualną regulację środka ciężkości rakietki w zależności od stylu gry. Wyważenie na główkę rakiety- środek ciężkości przesunięty w stronę główki rakiety oferuje większą moc uderzenia dla atakującego stylu gry. Wyważenia na środek- środek ciężkości znajduje się w środkowej części rakiety dla stylu gry uniwersalnego (allround). Wyważenie na rączkę- środek ciężkości przesunięty w stronę rączki rakiety, pozwala na bardziej precyzyjne uderzenia i większą rotację dla gry obronnej (control). Po prostu obróć uchwyt, wyciągnij „szufladkę” i dopasuj.
AVS (Anti-Vibe-System) – System Tłumiący Drgania

Anti-Vibe-System
AVS zapewnia lepszą kontrolę piłki i zmniejsza drgania powodowane przez energię uderzającej piłeczki, dzięki 2 specjalnym, tłumiącym drgania, miękkim przekładkom laminowanym pomiędzy warstwy sklejki deski i rączki rakietki. Jako rezultat - AVS zwiększa precyzję uderzenia zarówno dla ofensywnego jak i defensywnego stylu gry.
Cork Handle – Korkowy Uchwyt

Cork handle
Korkowy chwyt daje poczucie komfortu z zapewnia perfekcyjny chwyt i poprawę kontroli piłeczki.
ASG (Anti Shock Grip) - Uchwyt Tłumiący Drgania
Anti Srock Grip
Zastosowanie syntetycznego materiału tłumiącego drgania i gąbki tworzy pełny system amortyzującej rączki.
Drgania są znacznie obniżone, co zwiększa uczucie komfortu gry z większą kontrolą piłki. Wynika to z tego, iż rączka leży wyjątkowo dobrze w dłoni bez odczuwania nacisku. Ponadto winylowe nakładki pochłaniają pot zapewniając pewny i bezpieczny chwyt.
PLS (Power Light System) - Lekka Drążona Rączka

Power Light System
Drążona rączka w rakietkach z PLS zmniejsza ich ciężar całkowity i przesuwa środek ciężkości w kierunku główki rakietki, przez co, zapewnia większą moc uderzenia i zwiększa szybkość przy zachowaniu idealnego wyczucia.
Ergo Grip (Ergonomic Grip) - Uchwyt Ergonomiczny

Ergonomic Grip
Rączka ergonomiczna, anatomicznie idealnie pasuje do dłoni. Dzięki unowocześnionej, drewnianej części rączki i rakietki – odczuwamy je jako jedną całość. Zaokrąglony kształt drewnianej części rączki nie powoduje nacisku na dłoń i zapewnia szczególnie wygodne i przyjemne czucie rączki.
QRC Line (Quick Rubber Change) - System Szybkiej Zmiany Okładzin

Quick Rubber Change
Unikalny system Schildkröta QRC został wymyślony dla zmiany gumy i gąbki (okładziny) na nową i wyższej klasy, w ciągu sekund. Po prostu oderwij starą i przyłóż nową. System QRC nie wymaga usuwania pozostałości po starej gumie i gąbce na desce, jak również klejenia i przycinania nowych okładzin.